Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 29.10.2012, sygn. IPPP2/443-805/12-2/MM, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP2/443-805/12-2/MM

uprawnienie / zobowiązanie do wystawiania faktur korygujących, duplikatów faktur, otrzymywania faktur korygujących oraz sporządzania korekt deklaracji VAT w przypadku wystąpienia sukcesji podatkowej

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j Dz. U. 2012r., poz. 749) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 22 sierpnia 2012r. (data wpływu 24 sierpnia 2012r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uprawnienia zobowiązania do wystawiania faktur korygujących, duplikatów faktur, otrzymywania faktur korygujących oraz sporządzania korekt deklaracji VAT (pytania 1-4) jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 24 sierpnia 2012r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uprawnienia zobowiązania do wystawiania faktur korygujących, duplikatów faktur, otrzymywania faktur korygujących oraz sporządzania korekt deklaracji VAT.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:

P. spółka z ograniczoną odpowiedzialnością S.K.A. (dalej SKA) została założona przez Pana R K oraz Panią G Ż-K jako akcjonariuszy oraz P sp. z o.o. (dalej Sp. z o.o.) jako komplementariusza, w dniu 30 marca 2012 roku, z kapitałem akcyjnym w wysokości 50.000 złotych. Do SKA, w dniu 30 czerwca 2012 roku wniesione zostało w formie aportu przedsiębiorstwo, w rozumieniu art. 55¹ Kodeksu cywilnego, prowadzone przez Pana R K pod nazwą PHU P R K (dalej Przedsiębiorstwo). W wyniku aportu Przedsiębiorstwa kapitał akcyjny SKA został podniesiony do kwoty 12.550.000 złotych. Podwyższenie kapitału akcyjnego SKA w wyniku aportu Przedsiębiorstwa zostało zarejestrowane przez Sąd Rejonowy dla m. w W, Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego w dniu 3 sierpnia 2012 roku. Przedsiębiorstwo zajmuje się handlem sprzętem elektronicznym i biurowym. W ramach aportu Przedsiębiorstwa na SKA przeszły umowy zawarte z dostawcami i odbiorcami, SKA przejęła także długi związane z Przedsiębiorstwem. Po dniu aportu Przedsiębiorstwa zaistniała potrzeba tak wystawiania, jak i otrzymywania faktur korygujących, związanych z działalnością Przedsiębiorstwa sprzed daty aportu, a także wystawiania duplikatów faktur VAT wystawionych przez PHU P R K (dalej PHU) przed datą aportu. Nie można także wykluczyć potrzeby złożenia korekty do deklaracji VAT złożonej przez PHU. Po aporcie Przedsiębiorstwa, PHU nie zostało zlikwidowane, natomiast rozpoczęło prowadzenie nowej działalności gospodarczej w ramach nowego przedsiębiorstwa, różnej od tej prowadzonej przez Przedsiębiorstwo.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00