Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 23.04.2013, sygn. ITPP3/443-69/13/JK, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP3/443-69/13/JK

W sytuacji gdy przedmiotowe paliwa były przedmiotem dostawy wewnątrzwspólnotowej z zastosowaniem procedury zawieszenia poboru akcyzy i w państwie członkowskim, do którego wyroby zostały wysłane (Czechy), zostały stwierdzone ubytki, to podlegają one opodatkowaniu akcyzą w tym państwie członkowskim i według zasad ustalonych w tym państwie.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 4 lutego 2013 r. (data wpływu 11 lutego 2013 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie opodatkowania akcyzą ubytków paliwa lotniczego - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 11 lutego 2013 r. został złożony wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczący podatku akcyzowego w zakresie opodatkowania akcyzą ubytków paliwa lotniczego.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca w czerwcu 2011 r. dokonał przemieszczenia wyrobów akcyzowych - paliwa lotniczego - w procedurze zawieszenia poboru akcyzy, ze składu podatkowego Spółki na terytorium kraju do składu podatkowego na terytorium Republiki Czeskiej. Po dostarczeniu przedmiotowego paliwa, odbiorca stwierdził niedobór i fakt ten wykazał w raporcie odbioru w systemie EMCS. Ze względu na fakt, że niedobór przekraczał dopuszczalną normę określoną dla Spółki przez właściwego naczelnika urzędu celnego, zadeklarowano podatek akcyzowy od ubytku w złożonej deklaracji dla podatku akcyzowego oraz zapłacono akcyzę na rachunek właściwej izby celnej w kraju. W marcu 2012 r. do Spółki wpłynęło wezwanie wystosowane przez administrację celną Republiki Czeskiej do złożenia deklaracji dla podatku akcyzowego i zapłaty - do czeskiego urzędu celnego - podatku akcyzowego od ubytków wyrobów akcyzowych stwierdzonych (i wykazanych w systemie EMCS) przez odbiorcę na terytorium tego kraju. W wezwaniu określono wielkość ubytku ponadnormatywnego w oparciu o normy dopuszczalnych ubytków obowiązujące w Republice Czeskiej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00