Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 26.06.2013, sygn. ITPB3/423-147b/13/PST, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB3/423-147b/13/PST

Czy nabywane przez Spółkę dodatkowe dyski twarde stanowią odrębne środki trwałe?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 26 marca 2013 r. (data wpływu 2 lipca 2013 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości uznania twardych dysków za odrębne środki trwałe jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 26 marca 2013 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości uznania twardych dysków za odrębne środki trwałe.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny/zdarzenie przyszłe.

Spółka Akcyjna (dalej: Spółka lub Wnioskodawca) w ramach prowadzonej działalności wykorzystuje kompletne i zdatne do użytku zestawy komputerowe - serwery, stanowiące własność Spółki. Dodatkowo, Spółka dokonuje na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej zakupu dysków twardych oraz innych pamięci masowych (dalej: dyski twarde), które mogą być instalowane w serwerach. Cena nabycia jednego dysku twardego nie przekracza 3.500 zł.

Przedmiotowe dyski służą zwiększeniu podstawowej powierzchni/pamięci posiadanych przez Wnioskodawcę serwerów. Dodatkowe, nabywane przez Spółkę niezależnie od serwerów, dyski twarde nie są trwale związane z konkretnymi urządzeniami, tzn. nie są przypisane wyłącznie do jednego konkretnego serwera/rodzaju serwera i mogą współpracować z wieloma serwerami w zależności od zapotrzebowania Spółki (są dowolnie instalowane/przepinane pomiędzy różnymi serwerami).

W praktyce, jeżeli zachodzi potrzeba zwiększenia powierzchni/pamięci serwera instalowany jest do niego dodatkowy dysk twardy. Konsekwentnie, jeżeli taka potrzeba nie zachodzi lub zapotrzebowanie na powierzchnię/pamięć serwera maleje, dysk twardy jest odłączany i przechowywany w magazynie albo instalowany do innego serwera, w związku z koniecznością zwiększenia jego powierzchni/pamięci. Dzięki temu, w zależności od potrzeb, Wnioskodawca może dowolnie konfigurować powierzchnię/pamięć serwerów, co zapewnia mu elastyczność w gospodarowaniu posiadanymi zasobami.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00