Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 11.07.2013, sygn. ITPP1/443-396/13/AJ, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/443-396/13/AJ

Sposób prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kasy rejestrującej i zwolnienie z obowiązku prowadzenia ewidencji sprzedaży w przypadku płatności na rachunek bankowy.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112 poz. 770 z późn. zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 23 kwietnia 2013 r. (data wpływu 29 kwietnia 2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie sposobu prowadzenia ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kas rejestrujących jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 29 kwietnia 2013 r. został złożony wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie sposobu prowadzenia ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kasy rejestrującej.

W złożonym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Spółka prowadzi działalność gospodarczą związaną z racjonalną gospodarką rybacką w obwodach rybackich, na podstawie umowy dzierżawy prawa do rybackiego użytkowania. W ramach ustawowych uprawnień, od 2005 r. Spółka dokonuje sprzedaży zezwoleń na amatorski połów ryb, rejestrując obrót w kasie fiskalnej (po wybraniu rodzaju i dokonaniu wpłaty, wędkarz otrzymuje zezwolenie wraz z wydrukowanym paragonem). Ich sprzedaż zaliczona jest do usług związanych ze sportem gdzie indziej nie sklasyfikowanym (PKWiU 92.62.13). Spółka planuje wprowadzenie możliwości całodobowego nabywania zezwoleń przez Internet. Dokonanie przelewu przez wędkarza na konto umożliwiać i kontrolować będzie, zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami Spółka D, posiadająca zgodę Prezesa NBP na prowadzenie systemu autoryzacji i rozliczeń. Za wykonaną usługę, z przelewanej kwoty potrącać będzie ona uzgodnioną w umowie prowizję, na którą wystawi fakturę VAT. Pozostałą należność przelewać będzie na rachunek bankowy Spółki okresowo, zgodnie z wzajemnymi uzgodnieniami (np. co 1 dzień, tydzień lub miesiąc). Osoby upoważnione w Spółce będą miały całodobowy podgląd programu sprzedażowego (kiedy i jakie zezwolenia będą sprzedane) oraz możliwość tworzenia odpowiednich zestawień. Po dokonaniu opłaty, wędkarz na adres mailowy otrzyma link do strony internetowej, z której będzie mógł wydrukować wykupione zezwolenie, stanowiące równocześnie potwierdzenie dokonanej opłaty.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00