Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 29.07.2013, sygn. ITPP3/443-272/13/JK, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP3/443-272/13/JK

Opisane we wniosku czynności związane z wykorzystaniem alkoholu etylowego, z akcyzą zapłaconą w należnej wysokości, do wyprodukowania przez Wnioskodawcę wyrobu nieakcyzowego oraz magazynowanie i wprowadzanie tych wyrobów do obrotu nie będą opodatkowane akcyzą.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 1 czerwca 2013 r. (wpływ 3 czerwca 2013 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie opodatkowania akcyzą wyprodukowanych wyrobów z wykorzystaniem alkoholu etylowego, od którego rozliczono podatek akcyzowy - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 3 czerwca 2013 r. został złożony wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczący podatku akcyzowego w zakresie opodatkowania akcyzą wyprodukowanych wyrobów z wykorzystaniem alkoholu etylowego, od którego rozliczono podatek akcyzowy.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujące zdarzenia przyszłe.

Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą, której przedmiotem jest między innymi działalność gastronomiczna oraz przygotowywanie i podawanie napojów. Zamierza rozszerzyć prowadzoną działalność o produkcję i sprzedaż sorbetów oraz deserów (produkowanych według własnych receptur), których bazą będą napoje alkoholowe różnych rodzajów (wino niemusujące, wino musujące, napoje fermentowane, likiery, wódka, spirytus, wermut, miód pitny, whisky, gin oraz ich mieszanki. Napoje alkoholowe będą przetwarzane w taki sposób, że ich własności fizyczne i chemiczne ulegną zmianie w taki sposób, że powstaną nowe wyroby. Ww. składniki zostaną przede wszystkim poddane obróbce cieplnej (gotowanie, zastyganie oraz mrożenie). Alkohol pozyskany od dostawcy hurtowego - od którego podatek akcyzowy zostanie uiszczony - zostanie przetworzony. Przedmiotem produkcji i sprzedaży będzie zatem wyrób, który będzie posiadał w składzie napoje alkoholowe, ale w zmienionej postaci. Produkty będą miały postać stałą (nie ciekłą). W zależności od wyrobu, będą to sorbety, galaretki lub pianki. Zawartość alkoholu w każdym produkcie będzie przekraczała 18% czystego alkoholu etylowego w 100 g oraz będzie przekraczała 11,5% obj. całego produktu. Pozostałe składniki produktów, to w zależności od produktu docelowego: owoce, cukier, soki owocowe. Skład będzie ulegał zmianie w zależności od dostępności składników, pory roku lub życzenia klienta. Stały skład procentowy składników dodatkowych nie jest z góry określony oraz może ulegać zmianom. Każdy z produktów może zawierać jeden z wymienionych składników dodatkowych lub ich mieszanki.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00