Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 09.08.2013, sygn. ITPP1/443-459/13/JJ, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/443-459/13/JJ

Jaką stawkę VAT zastosować w przypadku sprzedaży biletów wstępu do saun i do siłowni?Jaką stawkę VAT zastosować w przypadku, gdy na basen wchodzi szkółka pływacka, z którą Spółkę wiąże umowa o wynajęcie toru lub torów pływackich, na których przeprowadzane są zajęcia nauki pływania?Jaką stawkę VAT zastosować w przypadku wynajęcia sali fitness?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 15 maja 2013 r. (data wpływu 20 maja 2013 r.), uzupełnionym w dniu 5 sierpnia 2013 r., o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie sposobu opodatkowania świadczonych usług jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 20 maja 2013 r. został złożony wniosek, uzupełniony w dniu 5 sierpnia 2013 r., o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie sposobu opodatkowania świadczonych usług.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Spółka zarządza kompleksem basenowym, w którego skład wchodzi hala basenowa, zespół saun oraz siłownia i sala fitness. Przychód Spółki powstaje z tytułu sprzedaży biletów wstępu na basen, sauny, siłownię oraz sali fitness. Bilety sprzedawane są klientom indywidualnym. W przypadku saun (jest to zespół czterech saun różnego rodzaju) są to bilety czasowe, po wykupieniu których klient ma prawo skorzystać z dowolnej sauny przez dowolny okres czasu - rozliczenie i wysokość opłaty wyliczana jest na podstawie czasu spędzonego w saunach. Bilety wstępu sprzedawane są jako bilety jednorazowego wstępu, jak również w postaci karnetów, z których rozliczanie następuje identycznie, jak w przypadku biletów jednorazowych, tj. za czas spędzony w saunach odliczane są z karnetu odpowiednie kwoty. W przypadku siłowni bilety wstępu Spółka sprzedaje jako jednorazowe wejściówki bez limitu czasowego lub jako miesięczne karnety, które pozwalają na nieograniczone czasowo korzystanie z siłowni w danym miesiącu. Klient na siłowni samodzielnie korzysta ze sprzętu. W przypadku sali fitness Spółka udostępnia wejście do sali fitness instruktorowi, który na podstawie umowy wynajmuje salę wyposażoną w sprzęt do ćwiczeń. W ramach sprzedaży wejścia na basen Spółka podpisała umowę ze szkółką pływacką. W tym przypadku Spółka sprzedaje klientom możliwość korzystania z zarezerwowanego dla nich toru lub torów na basenie, na którym instruktorzy szkółki pływania przeprowadzają zajęcia nauki pływania. W uzupełnieniu do wniosku Spółka wskazuje, że wszystkie wskazane we wniosku usługi świadczone są sklasyfikowane w grupowaniu w PKWiU 93.11.10.0. Działalność prowadzona przez Spółkę prowadzona jest w obiekcie sportowym.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00