Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 03.12.2013, sygn. ITPP1/443-890/13/JJ, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/443-890/13/JJ

Sposób opodatkowania świadczonych usług.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 23 sierpnia 2013 r. (data wpływu 3 września 2013 r.), uzupełnionym w dniu 3 grudnia 2013 r., o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie w zakresie sposobu opodatkowania świadczonych usług jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 3 września 2013 r. został złożony ww. wniosek, uzupełniony w dniu 3 grudnia 2013 r., o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej w zakresie sposobu opodatkowania świadczonych usług.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

W ramach prowadzonej działalności, świadczy Pani usługi wstępu w formie karnetów na zajęcia fitness i taneczne. Do dyspozycji klientów ma Pani 2 sale, na których prowadzone są zajęcia dla dzieci młodzieży i dorosłych. Zajęcia są prowadzone przez instruktorów, z którymi podpisuje Pani umowy na prowadzenie poszczególnych zajęć. Celem prowadzonych zajęć jest poprawa kondycji fizycznej. Do wstępu na zajęcia uprawnione są osoby, które wykupią karnety miesięczne lub posiadają karty upoważniające do bezpłatnego korzystania z zajęć. Opłata dokonywana jest jednorazowo za określony okres uczestnictwa w konkretnych zajęciach z możliwością rezygnacji przez klienta z części zajęć. Posiadacze kart zobowiązani są do wcześniejszej rezerwacji miejsca w grupie, dla której organizowane są zajęcia rekreacyjne, na okres minimum miesiąca - tak jak posiadacze wykupowanych karnetów. Na zamknięcie miesiąca wystawiana jest faktura firmie B z podaniem ilości wejść w danym miesiącu ich klientów. W uzupełnieniu do wniosku wskazano, że usługi, których dotyczy zapytanie, tj. w zakresie zajęć i fitness i tanecznych są sklasyfikowane w grupowaniu PKWiU 93.11.10.0 i tym samym zostały wymienione w poz. 179, załącznik nr 3 do ustawy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00