Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 30.10.2013, sygn. ITPP1/443-764/13/MN, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/443-764/13/MN

Sposób wykazywania na paragonie nazwy towaru lub usługi.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 2 sierpnia 2013 r. (data wpływu 5 sierpnia 2013 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie sposobu wykazywania na paragonie nazwy towaru lub usługi jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 5 sierpnia 2013 r. został złożony wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie sposobu wykazywania na paragonie nazwy towaru lub usługi.

W złożonym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Prowadzi Pan firmę handlowo-usługową, w ramach której sprzedaje wykonane na wymiar okna, drzwi drewniane oraz PCV (tj. na podstawie otrzymanego od kupującego zlecenia), markizy tarasowe, balkonowe i tzw. koszowe itp. Wszystkie sprzedawane produkty wykonane są zgodnie z ustalonym z kupującym typem, wymiarem itp. na podstawie zawartej umowy. Zgodnie z obowiązującymi przepisami na kasie fiskalnej ewidencjonuje Pan każdą sprzedaż na rzecz osób nieprowadzących działalności gospodarczej, stosując stawki podatku VAT 23% i 8%.

Ta ewidencja sprzedaży nie jest jedyną, gdyż równocześnie wystawia Pan kupującemu fakturę VAT, w której wyszczególnia cechy (dane) zakupionego towaru bądź wykonanej usługi, tj. podaje Pan nazwę towaru, ilość, cenę jednostkową brutto, stawkę VAT oraz wartość netto i brutto. W załączeniu przedłożył Pan kserokopie przykładowo wystawionych faktur VAT oraz paragonów fiskalnych, z których wynika, że faktura dokumentuje sprzedaż:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00