Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 15.11.2013, sygn. ILPB2/415-803/13-2/TR, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB2/415-803/13-2/TR

Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie zwolnienia przedmiotowego.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko wnioskodawcy, reprezentowanego przez pełnomocnika doradcę podatkowego, przedstawione we wniosku z dnia 12 sierpnia 2013 r. (data wpływu: 16 sierpnia 2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie zwolnienia przedmiotowego jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 16 sierpnia 2013 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie zwolnienia przedmiotowego.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca jest obywatelem Wielkiej Brytanii, który od 1 stycznia 2013 r. jest również rezydentem podatkowym w Polsce w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (dalej: ustawa o PDOF). Osiąga przychody m.in. z tytułu wynagrodzenia wypłacanego Zainteresowanemu przez spółkę polską Zainteresowanego, w której pełni funkcję członka zarządu. Obecnie Wnioskodawca zamierza zakończyć swoje zobowiązania biznesowe i przejść na emeryturę. Wnioskodawca uczestniczy we wprowadzonym przez brytyjskiego pracodawcę programie emerytalnym X. Konstrukcja tego programu opiera się na wkładach wnoszonych zarówno przez pracowników, jak i pracodawcę. Zgromadzone środki zarządzane są przez podmiot zewnętrzny (w przypadku Wnioskodawcy Y). Głównym celem gromadzenia tych środków jest stworzenie kapitału, który zostanie rozdysponowany pracownikom po osiągnięciu przez nich wieku emerytalnego lub też osobom najbliższym w przypadku śmierci pierwotnie uprawnionego.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00