Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 27.12.2013, sygn. ILPP2/443-1036/13-2/MN, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP2/443-1036/13-2/MN

Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego od leasingu samochodu osobowego przeznaczonego na wynajem.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z 3 października 2013 r. (data wpływu 25 października 2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego od leasingu samochodu osobowego przeznaczonego na wynajem jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 25 października 2013 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego od leasingu samochodu osobowego przeznaczonego na wynajem.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca zawarł z leasingodawcą umowę leasingu samochodu osobowego o dopuszczalnej masie całkowitej poniżej 3,5 tony, umowa ta nadal obowiązuje. Przedmiotem działalności Wnioskodawcy, zgodnie z odpisem z KRS, jest między innymi wynajem i dzierżawa samochodów osobowych i furgonetek (PKD 77.11.Z). Po zawarciu umowy leasingu oraz w okresie obowiązywania tej umowy Wnioskodawca planuje zawarcie z podmiotem trzecim umowy najmu tego pojazdu na okres ponad 6 miesięcy. Umowa najmu jeszcze nie obowiązuje. Wnioskodawca dopuszcza jednak możliwość skrócenia okresu obowiązywania umowy najmu w stosunku do obowiązującej umowy leasingu. Po tym okresie pojazdy nie będą wykorzystywane na inne cele, gdyż albo będą oczekiwały na wynajęcie ich przez kolejnych klientów albo będą wynajmowane na różne okresy (krótsze lub dłuższe niż 6 miesięcy) związane z działalnością gospodarczą. Wnioskodawca dopuszcza możliwość dalszego ich wynajmu na podstawie kolejnych umów najmu.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00