Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 04.12.2013, sygn. IPTPB3/423-369/13-3/KJ, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. IPTPB3/423-369/13-3/KJ

Czy podział Spółki przez wydzielenie nie będzie powodował dla Spółki skutków w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych, gdyż zarówno majątek pozostający w Spółce jak i majątek przenoszony stanowić będą zorganizowane części przedsiębiorstwa w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 5a rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112 poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (), przedstawione we wniosku z dnia 23 września 2013 r. (data wpływu 24 września 2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie opodatkowania transakcji podziału przez wydzielenie - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 24 września 2013 r. został złożony wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie opodatkowania transakcji podziału przez wydzielenie.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca (dalej również: Spółka) jest jednym z podmiotów należących do grupy kapitałowej P. Spółka prowadzi działalność gospodarczą polegającą na świadczeniu usług hotelarskich oraz usług ochrony osób i mienia.

Ze strategicznego punktu widzenia, wewnętrzna organizacja Spółki obejmuje zatem dwa profile działalności: działalność hotelarską obejmującą prowadzenie hoteli cztero i trzygwiazdkowych, ośrodków wypoczynkowych, najem powierzchni czy też usługi restauracyjne (dalej: Linia Hotele) oraz działalność ochroniarską (dalej: Linia Ochrona, łącznie: Linie Biznesowe).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00