Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 06.12.2013, sygn. IPTPP4/443-661/13-2/JM, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. IPTPP4/443-661/13-2/JM

Dot. nazwy towarów na paragonach.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 2 i § 5a rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 9 września 2013 r. (data wpływu 11 września 2013 r.) o wydanie pisemnej interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie nazw towarów na paragonach fiskalnych i podstawy do ich ustalenia jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 11 września 2013 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego w sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie nazw towarów na paragonach fiskalnych i podstawy do ich ustalenia.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

Od ponad 10 lat Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą opodatkowaną zryczałtowanym podatkiem dochodowym, nie jest płatnikiem podatku VAT. Zakresem prowadzonej działalności jest handel artykułami odzieżowymi na Bazarze Miejskim.

Przez w/wym. okres prowadzenia działalności nagromadziła się spora ilość towaru z różnego okresu czasu. Towar kupowany był i jest na podstawie faktur wystawianych przez hurtowników i producentów.

Na wystawianych fakturach nazwy kupowanego towaru określane są ogólnie, np. kurtka, spodnie, żakiet, garsonka, koszulka itp.

W kasie fiskalnej Wnioskodawca ma zaprogramowane nazwy towarów zgodnie z nazwami zapisanymi na fakturach zakupu.

W związku z powyższym zadano następujące pytanie.

  1. Czy podstawą do określenia nazwy towaru jest zapis na fakturze jego zakupu...
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00