Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 05.03.2013, sygn. IBPBII/2/415-1573/12/MZa, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPBII/2/415-1573/12/MZa

możliwości skorzystania z tzw. ulgi meldunkowej w przypadku nie złożenia oświadczenia o spełnieniu warunku do zwolnienia

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r. poz. 749 z późn. zm.) oraz § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że Pani stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 03 grudnia 2012 r. (data wpływu do tut. Biura 05 grudnia 2012 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości skorzystania z tzw. ulgi meldunkowej w przypadku nie złożenia oświadczenia o spełnieniu warunku do zwolnienia jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 05 grudnia 2012 r. wpłynął do tut. Biura ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości skorzystania z tzw. ulgi meldunkowej w przypadku nie złożenia oświadczenia o spełnieniu warunku do zwolnienia.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:

Na podstawie umowy ustanowienia odrębnej własności lokalu oraz umowy przeniesienia własności lokalu zawartej w dniu 08 kwietnia 2008 r. pomiędzy Spółdzielnią Mieszkaniową a wnioskodawczynią i jej małżonkiem, wnioskodawczyni stała się właścicielką w małżeńskiej wspólności ustawowej lokalu mieszkalnego nr 2, z którym związany był udział wynoszący 410/100000 części w prawie własności części wspólnych budynku i urządzeń oraz w prawie własności użytkowania wieczystego gruntu. W dacie sprzedaży opisany powyżej lokal mieszkalny był już zamieszkiwany przez wnioskodawczynię oraz jej małżonka, którzy zameldowani byli pod wskazanym adresem na pobyt stały.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00