Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 17.05.2013, sygn. IBPP2/443-151/13/WN, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP2/443-151/13/WN

stawka podatku VAT dla usług montażu elementów ślusarskich w budynkach objętych społecznym programem mieszkaniowym

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2012r., poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działając w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 8 lutego 2013r. (data wpływu 21 lutego 2013r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku VAT dla usług montażu elementów ślusarskich w budynkach objętych społecznym programem mieszkaniowym jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 21 lutego 2013r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku VAT dla usług montażu elementów ślusarskich w budynkach objętych społecznym programem mieszkaniowym.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący zaistniały stan faktyczny:

Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą polegającą głównie na produkcji i świadczeniu usług budowlano-montażowych, tj. produkcja i montaż balustrad i poręczy. Jest zarejestrowanym podatnikiem VAT czynnym. Głównymi odbiorcami świadczonych usług w zakresie montażu wyprodukowanych poręczy i balustrad dostarczanych wraz z montażem są firmy deweloperskie budujące osiedla mieszkaniowe oraz osoby fizyczne będące właścicielami budynków mieszkalnych. W budynkach mieszkalnych wielorodzinnych znajdują się tylko mieszkania do 150 m, zaś domy jednorodzinne nie przekraczają 300 m. Balustrady i poręcze są montowane również w częściach wspólnych budynków mieszkalnych. Ww. budynki spełniają wymogi art. 41 ust. 12 ustawy o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 177 poz. 1054 z 2011r. z późn. zm.), tj. czynności związane z budową budynków w ramach społecznego programu mieszkaniowego. Jako podwykonawca, firma podatnika otrzymuje zlecenia na dostawę wraz z montażem balustrad i poręczy w nowo wybudowanych budynkach spełniających ww. wymogi. Ustalona cena obejmuje usługę, w którą jest wkalkulowana wartość materiałów zużytych do wykonania tej usługi.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00