Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 04.12.2013, sygn. IBPBII/1/415-837/13/JP, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPBII/1/415-837/13/JP

Czy użycie samochodu służbowego w celu wyjazdu na imprezę rekreacyjną stanowi dla pracownika przychód ze stosunku pracy i należy z tego tytułu naliczyć podatek dochodowy od osób fizycznych?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działający w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 02 września 2013 r. (data wpływu do tut. Biura 04 września 2013 r.), o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości powstania przychodu ze stosunku pracy dla pracownika z tytułu użycia samochodu służbowego w celu wyjazdu na imprezę rekreacyjną jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 04 września 2013 r. wpłynął do Biura ww. wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości powstania przychodu ze stosunku pracy dla pracownika z tytułu użycia samochodu służbowego w celu wyjazdu na imprezę rekreacyjną.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:

Wnioskodawca, organizując imprezę rekreacyjną dla swoich pracowników, sfinansowaną ze środków zakładowego funduszu świadczeń socjalnych, zdecydował, że dojazd pracowników na miejsce spotkania nastąpi samochodami służbowymi, zamiast dowozu autokarami. Kierowcami będą pracownicy delegowani w tym celu.

Wnioskodawca wskazał, że ma wątpliwości, czy poniesiony przez niego koszt transportu w warunkach wyżej opisanych, może zostać potraktowany jako przychód pracowników uczestniczących w imprezie. W przypadku odpowiedzi twierdzącej, Wnioskodawca ma wątpliwości, na jakich zasadach należy dokonać jego obliczenia w stosunku do uczestniczących w spotkaniu pracowników, zwłaszcza że nie każdy z pracowników będzie korzystać z transportu pracodawcy i nie na takiej samej trasie.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00