Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 10.06.2013, sygn. IPPB2/436-115/13-4/MZ, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

Zakres skutków podatkowych nabycia wierzytelności.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 27.02.2013 r. (data wpływu 04.03.2013 r.) uzupełnionym na wezwanie z dnia 21.05.2013 r. Nr IPPB2/436-115/13-2/MZ o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych nabycia wierzytelności - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 04.03.2013 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych nabycia wierzytelności.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca Spółka K. Sp. z o.o. (dalej: Spółka lub Wnioskodawca) prowadzi działalność gospodarczą w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością i posiada siedzibę na terytorium Polski. Jest zarejestrowanym czynnym podatnikiem VAT. Zakres działalności Spółki obejmuje przede wszystkim: sprzedaż hurtową profili i rur stalowych, armatury przemysłowej oraz sprzedaż hurtową elementów do wykonywania konstrukcji stalowych w systemie JANSEN itp.

W dniu 29 listopada 2012 roku, Spółka przystąpiła do porozumienia wielostronnego, na mocy którego doszło do cesji na rzecz Spółki wierzytelności przysługujących przenoszącemu, tj. spółce z siedzibą na terytorium Austrii (dalej: Wierzyciel) wierzytelności w stosunku do spółki polskiej (dalej: Dłużnik). Przedmiotem wskazanego powyżej porozumienia była cesja także innych należności na inne podmioty, zdaniem Spółki jednak okoliczność ta nie wpływa na zakres jej obowiązków podatkowych. Spółka zaznacza, iż według jej wiedzy w czasie nabywania przez nią wierzytelności, w stosunku do Wierzyciela prowadzone było postępowanie upadłościowe.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00