Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 19.06.2013, sygn. IPPP1/443-288/13-2/AP, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1/443-288/13-2/AP

Czy na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19a ustawy o VAT Spółka ma prawo wystawiać faktury VAT dokumentujące zbycie nabytych od lekarzy na rzecz Pacjentów usług medycznych, z zastosowaniem zwolnienia od podatku od towarów i usług?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112 poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 28 marca 2013 r. (data wpływu 2 kwietnia 2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do wystawienia faktur VAT dokumentujących zbycie nabytych od lekarzy na rzecz pacjentów usług medycznych z zastosowaniem zwolnienia od podatku - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 2 kwietnia 2013 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do wystawienia faktur VAT dokumentujących zbycie nabytych od lekarzy na rzecz pacjentów usług medycznych z zastosowaniem zwolnienia od podatku.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca Sp. z o.o. (zwana dalej: Spółką) zamierza pośredniczyć w świadczeniu usług medycznych na rzecz pacjentów (zwanych dalej: Pacjentami) za pomocą serwisu internetowego służącego świadczeniu usług medycznych przez lekarzy różnych specjalizacji (zwanego dalej: Platformą). Spółka nie posiada statusu podmiotu leczniczego. Spółka działała będzie na zasadzie zbliżonej do licznie działających na rynku prywatnych przychodni medycznych, przy czym organizacja usług medycznych odbywała się będzie za pośrednictwem Platformy (w szczególności poprzez organizowanie kalendarza lekarza, umawianie i odwoływanie wizyt Pacjentów, wystawienie faktur/rachunków itp.). Spółka zamierza zawierać umowy cywilnoprawne z lekarzami. Lekarze za faktycznie wykonane usługi medyczne będą wystawiać na Spółkę faktury VAT/rachunki jako zwolnione z podatku VAT.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00