Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 16.08.2013, sygn. IPPP3/443-532/13-2/SM, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-532/13-2/SM

możliwość skorzystania z ulgi dla małych browarów

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 06.06.2013 r. (data wpływu 10.06.2013 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie możliwości skorzystania z ulgi dla małych browarów - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 10.06.2013 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie możliwości skorzystania z ulgi dla małych browarów.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:

K. Spółka jawna (dalej K. Sp. j.) w prowadzonym składzie podatkowym prowadzi produkcję napoju piwnego będącego mieszaniną piwa z napojami bezalkoholowymi, który to wyrób zaliczany jest do grupowania CN 2206 00 Napoje fermentowane pozostałe. W procesie produkcyjnym K. Sp. j., przy udziale ekstraktu z surowców słodowanych na poziomie 55%, uzyskuje piwo słodowe o rzeczywistej objętościowej mocy alkoholu 11% (+/-0,5%), do którego na dalszym etapie procesu produkcyjnego dodawane są napoje bezalkoholowe w efekcie czego uzyskiwany jest produkt finalny w postaci napoju piwnego. K. Sp. j. wykorzystuje piwo słodowe o rzeczywistej objętościowej mocy alkoholu 11% wyłącznie jako półprodukt do produkcji napoju piwnego i nie zamierza wprowadzać go do obrotu.

Piwo produkowane jest m.in. z brzeczki odtworzonej, gdyż skład podatkowy K. Sp. j. nie jest wyposażony w urządzenia do wytwarzania klasycznej brzeczki słodowej ze słodu, tj. nie posiada warzelni. Brzeczka odtworzona uzyskiwana jest poprzez dodanie wody do zakupionego ekstraktu słodowego, będącego zagęszczoną brzeczką słodową, co prowadzi do uzyskania brzeczki słodowej. W wytwórni ekstraktu słodowego będącej dostawcą K. Sp. j. prowadzony jest klasyczny proces otrzymywania brzeczki słodowej. Dodatkowo zakład ten prowadzi zagęszczanie (koncentrację) brzeczki słodowej poprzez odparowanie wody, co prowadzi do otrzymania brzeczki zagęszczonej, czyli ekstraktu słodowego. W wytwórni ekstraktu słodowego nie jest wykonywany proces gotowania brzeczki z preparatami chmielowymi (jego obecność jest zbędna w aromatyzowanym piwie słodowym).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00