Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 23.09.2013, sygn. IPPP1/443-750/13-2/IGo, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1/443-750/13-2/IGo

Świadczone przez Wnioskodawcę, jako jednostkę objętą systemem oświaty (wpisaną do ewidencji szkół i placówek niepublicznych) usługi w zakresie kształcenia, podlegają zwolnieniu na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 26 lit. a ustawy o podatku od towarów i usług.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 25.07.2013r. (data wpływu 31.07.2013r.), o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku świadczonych przez Spółkę usług kształcenia - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 31.07.2013r. wpłynął ww. wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku świadczonych przez Spółkę usług kształcenia.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:

Sp. z o.o.. zajmuje się organizacją i przeprowadzaniem szkoleń dla dorosłych poprzez Oddział. Odbiorcami szkoleń są osoby fizyczne, podejmujące kształcenie bądź dokształcanie zawodowe poprzez pozyskanie wiedzy i umiejętności w formach kształcenia jak: kursy czy seminaria.

Część szkoleń dotyczy szkolenia zawodowego lub przekwalifikowania zawodowego, uregulowanych odrębnymi przepisami np. Ustawą o gospodarce nieruchomościami, Ustawą Prawo Budowlane, które określają zakres i obowiązek szkolenia dla pośredników w obrocie nieruchomościami, rzeczoznawców majątkowych, zarządców nieruchomości, certyfikatorów energetycznych itd. Szkolenia, które mają na celu kształcenie zawodowe lub przekwalifikowanie zawodowe prowadzone w formach i na zasadach przewidzianych w odrębnych przepisach Wnioskodawca traktuje jako zwalniane z podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. l pkt 29a.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00