Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 06.11.2013, sygn. IPPB2/415-594/13-2/MG, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB2/415-594/13-2/MG

Wprowadzając możliwość rozliczenia delegacji wg kursu, który był faktycznie zastosowany przez kantor, czy bank Spółka ma na celu uchronienia pracownika przed poniesieniem przez niego straty związanej z rozliczeniem delegacji. Spółka chciałaby podkreślić, że poprzez zastosowanie powyższego wariantu rozliczenia, pracownik nie otrzyma ani złotówki więcej nad kwotę, którą faktycznie wydał. Otrzyma on dokładnie taką kwotę jaką wydatkował. Zdaniem Spółki skoro po stronie pracownika nie wystąpi przysporzenie majątkowe tym samym nie powstanie przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 31.07.2013 r. (data wpływu 12.08.2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie powstania po stronie pracownika przychodu z tytułu rozliczenia delegacji zagranicznej po kursie faktycznie zastosowanym przy wymianie waluty przez pracownika jest - prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 12.08.2013 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie powstania po stronie pracownika przychodu z tytułu rozliczenia delegacji zagranicznej po kursie faktycznie zastosowanym przy wymianie waluty przez pracownika.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

Spółka należy do Grupy D w Polsce, a ta do międzynarodowej Grupy V. Specyfika świadczonych usług oraz rozbudowana struktura grupy, do której należy Spółka, powoduje, iż pracownicy Spółki odbywają podróże służbowe zarówno krajowe jak i zagraniczne, celem:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00