Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 19.09.2013, sygn. IPPP3/443-773/13-2/KC, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-773/13-2/KC

w zakresie dokumentacji uprawniającej do zastosowania 0% stawki podatku w związku z wewnątrzwspólnotową dostawą towarów

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 16.08.2013 r. (data wpływu 21.08.2013 r.), o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie dokumentacji uprawniającej do zastosowania 0% stawki podatku w związku z wewnątrzwspólnotową dostawą towarów jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 21.08.2013 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie dokumentacji uprawniającej do zastosowania 0% stawki podatku w związku z wewnątrzwspólnotową dostawą towarów.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:

Podatnik prowadzi gospodarstwo rolne (uprawa borówki amerykańskiej) . Jest zarejestrowanym dla celów podatku VAT w Polsce (w tym dla celów transakcji wewnątrzwspólnotowych). W ramach powyższej działalności zamierza dokonywać wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów na rzecz nabywcy z Anglii (C.). W związku z powyższym Podatnik poprosił przyszłego kontrahenta o podanie właściwego i ważnego numeru identyfikacyjnego dla celów transakcji wewnątrzwspólnotowych nadanego przez państwo członkowskie (numer VAT UE) i otrzymał nr GB. W systemie VIES pod powyższym numerem ujawniona jest nazwa C. Ltd. (W załączeniu wydruk z VIES) Na pytanie o rozbieżność w nazwie Podatnik otrzymał informację, że firma C. należy do grupy firm i posiada wspólny dla całej grupy nr VAT UE (adres obu firm jest jednakowy). Na potwierdzenie tego faktu otrzymał kopię faksu z angielskiego urzędu zajmującego się VAT (kopia wraz z tłumaczeniem w załączeniu). Zgodnie z tym dokumentem firma C. jest częścią grupy i posiada właściwy i ważny numer identyfikacyjny dla transakcji wewnątrzwspólnotowych. Faktury sprzedaży będą wystawiane na następujące dane:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00