Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 14.04.2014, sygn. ITPB1/415-1/14/DP, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB1/415-1/14/DP

W jaki sposób będzie opodatkowany dochód Wnioskodawcy lekarza stomatologa uzyskiwany w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, na podstawie umowy o pracę, biorąc pod uwagę również jednoczesne uzyskiwanie dochodów w Polsce?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749 z późn. zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 z późn. z. zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko, przedstawione we wniosku z dnia 22 listopada 2013 r. (data wpływu 2 stycznia 2014 r.) uzupełnionym pismem z dnia 2 kwietnia 2014 r. (data wpływu 7 kwietnia 2014 r.), o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania dochodów uzyskanych w Polsce oraz w Zjednoczonych Emiratach Arabskich jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 2 stycznia 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania dochodów uzyskanych w Polsce oraz w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Wniosek uzupełniono pismem z dnia 2 kwietnia 2014 r. (data wpływu 7 kwietnia 2014 r.).

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca lekarz stomatolog prowadzi prywatną praktykę stomatologiczną w Polsce jako wspólnik spółki cywilnej, z której uzyskuje stałe przychody, zatrudniając pracowników. Wnioskodawca otrzymał propozycję podjęcia pracy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, gdzie byłby zatrudniony w oparciu o umowę o pracę przez okres maksymalnie trzech lat, o ile umowa zostanie przedłużona, nie krócej niż jeden rok. Podejmując zatrudnienie w ZEA w zawodzie lekarza nadal kontynuowałby prowadzenie działalności gospodarczej w Polsce w tej samej formie organizacyjno-prawnej, tj. jako wspólnik spółki cywilnej. Tym samym po podjęciu zatrudnienia w ZEA Wnioskodawca uzyskiwałby przychody z dwóch niezależnych tytułów, jako wspólnik spółki cywilnej przychody uzyskiwane byłyby w Polsce, natomiast jako pracownik przychody uzyskiwałby w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00