Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 11.09.2014, sygn. ITPB4/423-69/14/PST, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB4/423-69/14/PST

Czy w związku z wydarzeniem przyszłym przedstawionym we wniosku nieodpłatna praca wolontariusza na rzecz Spółki będzie mogła korzystać ze zwolnienia przedmiotowego określonego w artykule 17 ust. 1 pkt 21 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 27 maja 2014 r. (data wpływu 12 czerwca 2014 r.), uzupełnione w dniu 5 września 2014 r., o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości zastosowania zwolnienia przedmiotowego określonego w art. 17 ust. 1 pkt 21 tej ustawy jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 12 czerwca 2014 r. złożono wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości zastosowania zwolnienia przedmiotowego określonego w art. 17 ust. 1 pkt 21 tej ustawy. W związku z wezwaniem tutejszego organu wniosek został uzupełniony w dniu 5 września 2014 r.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Spółka wygrała konkurs Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBR), na dofinansowanie projektu realizowanego w ramach programu INNOTECH III, w ścieżce programowej HI-TECH. Z dniem 1 maja 2014 r. firma rozpoczęła jego realizację i rozliczanie. Spółka będzie miała obowiązek wniesienia wkładu własnego w zadeklarowanej we wniosku wysokości na pokrycie części kosztów kwalifikowanych w realizowanym projekcie. Wkład własny, według przewodnika kwalifikowalności kosztów obowiązującego w programie INNOTECH, może być wniesiony w formie finansowej lub rzeczowej. Za wkład rzeczowy uważa się wniesienie do projektu składników majątku lub pracy, nie powodujące powstania faktycznego wydatku finansowego. Wkład rzeczowy w szczególności może obejmować pracę wolontariuszy na podstawie umowy o prace wolontarystyczną z odpowiednim udokumentowaniem czasu i rodzaju pracy. Wolontariusz musi być osobą trzecią niezwiązaną w żaden inny sposób ze Spółką realizującą projekt. Spółka chce skorzystać z tej metody wniesienia wkładu własnego i kierownikiem projektu świadczącym nieodpłatnie pracę będzie osoba, która ani nie jest pracownikiem Spółki, ani jej właścicielem, ani nie zasiada w jej zarządzie. Fakt ten został zadeklarowany we wniosku projektowym i zaakceptowany zarówno przez recenzentów jak i przez NCBR.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00