Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 06.02.2014, sygn. ILPP2/443-1011/13-4/MN, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP2/443-1011/13-4/MN

Zwolnienie od podatku usług organizowania szkolenia na rzecz uniwersytetu, finansowanego w 100% ze środków publicznych.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z 15 października 2013 r. (data wpływu 18 października 2013 r.) uzupełnionym pismem z 29 stycznia 2014 r. (data wpływu 4 lutego 2014 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku świadczonych usług jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 18 października 2013 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku świadczonych usług. Wniosek uzupełniono pismem z 29 stycznia 2014 r. (data wpływu 4 lutego 2014 r.) o doprecyzowanie opisu sprawy.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

W dniu 15 października 2012 r. Spółka zawarła umowę z Uniwersytetem według przepisów ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych w trybie przetargu nieograniczonego. Przedmiotem umowy było: dostawa fabrycznie nowego, nieużywanego, nieuszkodzonego sprzętu sieciowego dla X w ramach projektu pn.: (...). W ramach powyższej umowy, Spółka zobowiązana była również do zamontowania dostarczonego sprzętu, przeszkolenia pracowników Uniwersytetu w zakresie uruchomienia i eksploatacji oraz przeprowadzenia cyklu szkoleń w zakresie: (1) Podstawy systemu operacyjnego (...), (2) Podstawy routingu w systemie (...), (3) Routing dla średniozaawansowanych, (4) (...) (...) w urządzeniach zabezpieczeń, (5) (...) switching w systemie (...), (6) (...) Konfiguracja zabezpieczeń (...), (7) (...) (...). Wyżej wymienione szkolenia, zgodnie z umową odbyć się miały w odpowiednio wyposażonym laboratorium lub w autoryzowanym ośrodku oraz przeprowadzone przez osobę posiadającą odpowiednie uprawnienia trenera potwierdzone przez posiadane certyfikaty wystawione przez producenta sprzętu lub oprogramowania. Realizując umowę Spółka dostarczyła wymagany sprzęt sieciowy oraz we własnym zakresie przeprowadziła jego montaż, a także szkolenie z obsługi oraz eksploatacji. Realizując punkt umowy dotyczący autoryzowanych przez producenta szkoleń, zakupiła je w autoryzowanym centrum szkoleniowym. Po zrealizowaniu tych szkoleń Spółka wystawiła w marcu i lipcu 2013 r. fakturę VAT opodatkowując sprzedaż szkoleń 23% stawką podatku od towarów i usług. Po wystawieniu faktury zamawiający dostarczył do Spółki oświadczenie o finansowaniu szkoleń w 100% ze środków publicznych oraz prośbą o zastosowanie zwolnienia od podatku VAT.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00