Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 24.04.2014, sygn. ILPB4/423-60/14-2/MC, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB4/423-60/14-2/MC

Czy w przypadku sprzedaży przedsiębiorstwa wniesionego do spółki komandytowej w formie aportu, kosztem uzyskania przychodów dla Wnioskodawcy (wspólnika spółki) w przypadku znaku towarowego wchodzącego w skład wniesionego do spółki komandytowej przedsiębiorstwa będzie jego wartość początkowa, ustalona przez wspólników na dzień wniesienia wkładu, nie wyższa jednak od ich wartości rynkowej z dnia wniesienia wkładu oraz pomniejszona o odpisy amortyzacyjne za okres jego użytkowania?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko spółki reprezentowanej przez pełnomocnika przedstawione we wniosku z dnia 20 stycznia 2014 r. (data wpływu 24 stycznia 2014 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 24 stycznia 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością, będącą wspólnikiem (komplementariuszem) spółki komandytowej. W dniu 31 grudnia 2010 r. Wnioskodawca wniósł do spółki całe prowadzone pod swoją firmą przedsiębiorstwo w rozumieniu art. 551 Kodeksu cywilnego, podwyższając w ten sposób wartość swojego wkładu w spółce komandytowej. Przedsiębiorstwo wycenione zostało na podstawie niezależnej wyceny sporządzonej przez biegłego na dzień 1 grudnia 2010 r. na kwotę 5.917.391,00 zł. Jednym ze składników przedsiębiorstwa był znak towarowy słowno-graficzny zarejestrowany w Urzędzie Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej. We wskazanej powyżej wycenie biegłego wartość znaku towarowego (zawierająca się w wartości całego przedsiębiorstwa) określona została na kwotę 2.153.565,00 zł. Znak towarowy był wprowadzony do ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych prowadzonej przez Wnioskodawcę, tj. podmiot wnoszący aport, natomiast nie został zaewidencjonowany na kontach księgowych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00