Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 20.05.2014, sygn. ILPP1/443-174/14-2/NS, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP1/443-174/14-2/NS

Brak możliwości odliczenia podatku naliczonego.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 3 marca 2014 r. (data wpływu 4 marca 2014 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości odliczenia podatku naliczonego jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 4 marca 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości odliczenia podatku naliczonego.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością. Jest zarejestrowanym, czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług. Na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej Zainteresowany dokonał w maju 2013 r. od Spółki z o.o. X z siedzibą w Y zakupu towaru (siatki z włókna szklanego) w ten sposób, że po złożeniu zamówienia na towar, a przed jego wydaniem, Wnioskodawca wpłacił na rachunek kontrahenta powyższą kwotę. Opisana transakcja miała służyć Zainteresowanemu do wykonywania czynności opodatkowanych podatkiem od towarów i usług. Kwota ta stanowiła całościową zapłatę za zamówiony towar i była ceną brutto. Nie była to zaliczka, a dokonanie już całościowej zapłaty ceny sprzedaży i jako cena brutto w swojej wartości uwzględniała należy podatek od towarów i usług.

Cena brutto wynosiła 473.127,93 PLN. Cena transakcji netto wynosiła 364.307,79 PLN. Wartość podatku VAT wynosiła 108.820,14 PLN.

Wnioskodawca nie posiada dokumentu stwierdzającego kwotę podatku należnego w związku z zapłatą ceny na rzecz kontrahenta. W szczególności Zainteresowany nie posiada faktury VAT i nie wie czy faktura VAT została wystawiona przez kontrahenta. Wnioskodawca nie wie czy kontrahent wystawi w przyszłości fakturę VAT. Jedynym dokumentem posiadanym przez Zainteresowanego stwierdzającym dokonaną przez Wnioskodawcę zapłatę ceny i umożliwiającym obliczenie kwoty podatku należnego z tytułu dokonanej sprzedaży towarów jest niżej opisany nakaz zapłaty.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00