Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 01.09.2014, sygn. IPTPP4/443-460/14-2/UNR, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. IPTPP4/443-460/14-2/UNR

Czy na kasie fiskalnej, oprócz opłat objętych obowiązkiem rejestrowania można przy pomocy tzw. zera technicznego rejestrować sprzedaż opłaty targowej?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 5a rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 6 czerwca 2014 r. (data wpływu 20 czerwca 2014 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości rejestrowania na kasie fiskalnej czynności poboru opłaty targowej z zastosowaniem tzw. zera technicznego jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 20 czerwca 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości rejestrowania na kasie fiskalnej czynności poboru opłaty targowej z zastosowaniem tzw. zera technicznego.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Gmina jest zarejestrowanym i czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług ma nadany numer NIP.

Sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych Gmina dokonuje za pomocą kas fiskalnych, które przekazała inkasentom powołanym uchwałą rady miasta.

Inkasenci dokonują sprzedaży różnego rodzaju opłat targowiskowych:

  • opłaty rezerwacyjne,
  • opłaty parkingowe,
  • opłaty eksploatacyjne,
  • opłaty za korzystanie z toalety.

Opłaty te są rejestrowane w kasie fiskalnej. Do obowiązku inkasenta należy również pobór opłaty targowej. Inkasent sprzedając opłatę targową wydaje pokwitowanie na druku ścisłego zarachowania albo na innym urządzeniu rejestrującym.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00