Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 14.10.2014, sygn. IPTPB3/423-250/14-2/KC, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. IPTPB3/423-250/14-2/KC

Czy opisana w przedstawionym stanie faktycznym instalacja stanowi jeden środek trwały podlegający amortyzacji zgodnie z art. 16a ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych przy zastosowaniu właściwej stawki amortyzacyjnej dla tego środka?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 5a rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 17 lipca 2014 r. (data wpływu 21 lipca 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia stawki amortyzacyjnej jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 21 lipca 2014 r. został złożony wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia stawki amortyzacyjnej.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

X Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej: Spółka) jest podmiotem działającym w branży chemicznej i spożywczej. Spółka zajmuje się dystrybucją surowców chemicznych dla różnych gałęzi przemysłu, produktów dla przemysłu spożywczego, dystrybucją opakowań przemysłowych, a także działalnością usługową, m.in. konfekcjonowaniem wyrobów, gospodarką odpadami opakowaniowymi i chemicznymi odpadami poprodukcyjnymi.

Spółka nabyła instalację do przeładunku i magazynowania cieczy przemysłowych, której opis zamieszczony jest poniżej. Instalacja ta będzie wykorzystywana przez Spółkę na potrzeby związane z prowadzoną przez Nią działalnością gospodarczą przez okres dłuższy niż rok.

  1. Rodzaj instalacji. Przedmiotowa instalacja służy do przeładowywania oraz magazynowania kwasu siarkowego stężonego do 50% 50% (50% HS0 o max. gęstości l,4g/cm), ługu sodowego stężonego do 50% (50% NaOH o max. gęstości l,55g/cm) oraz kwaśnego siarczynu sodu. Instalacja składa się z dwóch pionowych, bezciśnieniowych zbiorników magazynowych wykonanych z polietylenu (PE100), po jednym dla kwasu siarkowego oraz ługu sodowego, sygnalizacji rozszczelnienia/przepełnienia, skrzynki załadowczo-rozładowczej, dwóch pomp wirowych oraz dwóch pomp dozowania mediów z paletopojemników, panelu sterowniczego oraz niezbędnego orurowania. Załadunek mediów jest możliwy z wykorzystaniem cysterny samochodowej (kwas siarkowy i ług sodowy) oraz paletopojemników (kwaśny siarczyn sodu). Rozładunek mediów odbywa się rurami do zbiornika (dissolvera), niebędącego częścią przedmiotowej instalacji, zintegrowanego z linią produkcyjną do produkcji heparyny i innych substancji uzyskiwanych z jelit i innych narządów zwierzęcych, o zastosowaniu w przemyśle farmaceutycznym.
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00