Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 20.10.2014, sygn. IPTPP4/443-633/14-2/OS, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. IPTPP4/443-633/14-2/OS

Faktury elektroniczne.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 5a rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 25 sierpnia 2014 r. (data wpływu 1 września 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawidłowości udostępniania i przechowywania faktur w formie elektronicznej oraz udostępniania ich organowi podatkowemu lub organowi kontroli skarbowej jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 1 września 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawidłowości udostępniania i przechowywania faktur w formie elektronicznej oraz udostępniania ich organowi podatkowemu lub organowi kontroli skarbowej.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w ... przy ulicy ... (zwana dalej: Spółką), zajmuje się dostarczaniem wody oraz odprowadzaniem i oczyszczaniem ścieków.

Spółka wystawia faktury VAT na rzecz swoich klientów w formie elektronicznej wg następującego schematu:

  1. Spółka, w ramach użytkowanego systemu bilingowego, generuje dane odpowiadające swym zakresem danym ujmowanym w zwykłych fakturach VAT (w formie papierowej), które następnie pobierane są do systemu Internetowego Biura Obsługi Klienta, gdzie generowana jest elektroniczna faktura VAT.
  2. Faktura elektroniczna polega na udostępnieniu Klientowi przez Spółkę faktury sprzedaży lub faktury korekty wystawionej w formie elektronicznej, zgodnie z przepisami Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 grudnia 2012r. w sprawie przesyłania faktur w formie elektronicznej, zasad ich przechowywania oraz trybu udostępniania organowi podatkowemu lub organowi kontroli skarbowej (zwanego dalej: rozporządzeniem), jak również na powiadomieniu Klienta o wystawieniu takiej faktury.
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00