Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 16.01.2014, sygn. IBPBII/2/415-1043/13/MM, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPBII/2/415-1043/13/MM

Czy odpłatne zbycie przez Wnioskodawcę w 2014 r. lokalu mieszkalnego oraz prawa wieczystego użytkowania gruntu stanowić będzie dla niego źródło przychodu, jeżeli akt notarialny kupna Wnioskodawca podpisał 19 grudnia 2008 r. a wpis w księdze wieczystej w wyniku wyodrębnienia lokalu to 5 stycznia 2009 r.?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działający w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z 15 października 2013 r. (data otrzymania 16 października 2013 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych sprzedaży nieruchomości jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 16 października 2013 r. otrzymano ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych sprzedaży nieruchomości.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca nie prowadzi działalności gospodarczej i jest jedynym a zarazem głównym najemcą lokalu mieszkalnego należącego do Mieszkaniowego Zasobu Gminy Miejskiej w związku z uchwałą Rady Miejskiej w sprawie określenia zasad sprzedaży lokali mieszkalnych i użytkowych a także domów jednorodzinnych stanowiących własność gminy miejskiej oraz zasad udzielania bonifikat od ceny ich sprzedaży. Wnioskodawca złożył do gminy wniosek o sprzedaż na jego rzecz wynajmowanego przez niego mieszkania i przyznania bonifikaty w wysokości 90% od ustalonej ceny. Sprzedaż samodzielnego lokalu mieszkalnego miała nastąpić z równoczesnym oddaniem w użytkowanie wieczyste na okres nie dłuższy niż 99 lat gruntu, na którym budynek wraz z lokalem mieszkalnym jest usytuowany.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00