Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 17.03.2014, sygn. IBPBI/2/423-1688/13/PC, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPBI/2/423-1688/13/PC

Kiedy powinno być ujęte w kosztach uzyskania przychodów zakupione paliwo do zbiornika?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 3 lipca 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działający w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z 17 grudnia 2013 r. (data wpływu do tut. BKIP 19 grudnia 2013 r.), o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na zakup paliwa - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 19 grudnia 2013 r. wpłynął do tut. BKIP wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na zakup paliwa.

We wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:

Spółka jest firmą świadczącą usługi transportowe - międzynarodowy transport drogowy rzeczy na terenie Europy. Spółka zakupiła zbiornik paliwa o pojemności 30 m3 na potrzeby własnej działalności. Z tego zbiornika będą tankowane samochody przed wyruszeniem w trasę realizującą zleconą usługę. Faktury za wykonany fracht transportowy wystawiane są w momencie rozładunku - czyli zakończenia usługi. Przychody z usług wykonywanych w trakcie miesiąca zgodne są z kosztami poniesionymi na paliwo, natomiast na przełomie miesiąca /roku/ nie pokrywają się, gdyż załadunek i rozładunek odbywa się w różnych okresach rozliczeniowych. Zakup paliwa dokonywany będzie w ilości i czasie zgodnym z potrzebami zabezpieczenia paliwa na bieżącą obsługę działalności transportu. Może się zdarzyć, że zakup paliwa w ilości 30 m3 zostanie dokonany w ostatnim dniu miesiąca, a tankowania odbywać się będą w miesiącu następnym. Sytuacja taka może również wystąpić na przełomie roku.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00