Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 13.08.2014, sygn. IBPP1/443-456/14/MS, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP1/443-456/14/MS

przechowywanie kopii faktur w formie elektronicznej w sytuacji gdy oryginały tych faktur zostały wystawione i wysłane nabywcom usług w formie papierowej.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 8 maja 2014 r. (data wpływu 13 maja 2014 r.), o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie przechowywania kopii faktur w formie elektronicznej w sytuacji gdy oryginały tych faktur zostały wystawione i wysłane nabywcom usług w formie papierowej jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 13 maja 2014 r. do tut. organu wpłynął ww. wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie przechowywania kopii faktur w formie elektronicznej w sytuacji gdy oryginały tych faktur zostały wystawione i wysłane nabywcom usług w formie papierowej.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca (Spółka) prowadzi między innymi działalność polegającą na świadczeniu usług internetowych i telekomunikacyjnych zarówno dla podmiotów prowadzących działalność gospodarczą jak i osób fizycznych nieprowadzących takiej działalności. Aktualnie świadczenie tych usług jest dokumentowane tradycyjnymi fakturami, które są generowane w systemie komputerowym, a następnie drukowane i przekazywane odbiorcom usług w formie papierowej. Jednocześnie Spółka każdorazowo drukuje drugi egzemplarz faktury, który jest następnie archiwizowany w postaci papierowej. Z wystawieniem faktury wiąże się jej ujęcie w elektronicznym systemie księgowym i rejestrze należnego podatku od towarów i usług. Po ujęciu faktury w systemie księgowym, system ten stale przechowuje jej kopię, co umożliwia wydrukowanie kopii wystawionej wcześniej faktury w dowolnym czasie.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00