Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 02.10.2014, sygn. IBPP1/443-956/14/BM, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP1/443-956/14/BM

w zakresie stosowania mechanizmu odwrotnego obciążenia do dostaw przemiału odpadów z tworzyw sztucznych w przedstawionym zdarzeniu przyszłym

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działający w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 2 lipca 2014 r. (data wpływu 8 lipca 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stosowania mechanizmu odwrotnego obciążenia do dostaw przemiału odpadów z tworzyw sztucznych w przedstawionym zdarzeniu przyszłym - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 8 lipca 2014 r. wpłynął do tut. organu ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stosowania mechanizmu odwrotnego obciążenia do dostaw przemiału odpadów z tworzyw sztucznych w przedstawionym zdarzeniu przyszłym.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą polegającą głównie na produkcji opakowań z tworzyw sztucznych.

W efekcie realizowanego przez Wnioskodawcę procesu termoformowania z folii PP, PS lub PET powstają wyroby gotowe i półprodukty, takie jak: wieczko, kubek lub tacka, a także odpad - ażur, który podlega zmieleniu na kawałki wielkości ok. 3 mm. Proces mielenia odpadu odbywa się w młynach usytuowanych w hali młynów. Przemiał przesypywany jest następnie do worków big-bag. Tak przygotowany przemiał może być poddawany regranulowaniu lub może stanowić pełnowartościowy surowiec do dalszego wykorzystania.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00