Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 23.05.2014, sygn. IPPB5/423-226/14-2/AM, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB5/423-226/14-2/AM

Czy Spółka postępuje prawidłowo pomniejszając przychody bieżące w dacie wystawienia faktury korygującej?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r. poz. 749, z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 7 marca 2014 r. (data wpływu 10 marca 2014 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie momentu rozpoznania przychodu w związku z wystawianymi fakturami korygującymi jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 10 marca 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie momentu rozpoznania przychodu w związku z wystawianymi fakturami korygującymi.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

Spółka N. Polska Sp. z o.o. zwana dalej Spółką zajmuje się sprzedażą zintegrowanych obwodów drukowanych bez elementów biernych, tzw. płyty P.. Spółka sprzedaje płytki P. na terytorium kraju polskim podmiotom oraz za granicę. Dla strategicznych klientów krajowych Spółka zobowiązana jest do udzielenia rabatu posprzedażowego po osiągnięciu przez klienta ustalonego z góry poziomu obrotów za dany rok. Po zakończeniu roku obrachunkowego (w Spółce równy z rokiem kalendarzowym) Spółka ustala poziom obrotów z klientami i wartość należnych rabatów. W przypadku, gdy klient osiągnął wymagany poziom sprzedaży, Spółka, wystawia faktury korygujące do obrotu wykazanego w roku poprzednim. W momencie składnia CIT-8 za dany rok obrachunkowy Spółka nie posiada jeszcze uzgodnień i informacji z kontrahentami o przysługujących im ewentualnych rabatach od osiągniętych obrotów. W związku z powyższym przychody ze sprzedaży za dany rok ujęte są w kalkulacji podatku dochodowego za ten rok w wartości pierwotnie wystawionych faktur. Faktury korygujące, wystawiane w kolejnym roku podatkowym a odnoszące się do roku poprzedniego, ujmowane są w księgach rachunkowych Spółki na bieżąco, w dacie wystawienia i pomniejszają bieżące przychody podatkowe.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00