Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 07.05.2014, sygn. IPPP2/443-190/14-2/BH, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP2/443-190/14-2/BH

Wnioskodawca w sytuacji nabycia pojazdu od osób (podmiotów) wymienionych w art. 120 ust. 10 będzie miał prawo do zastosowania procedury opodatkowania marży w stosunku do pojazdu powindykacyjnego. Nie będzie natomiast miał prawa do zastosowania zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 2 ustawy, ponieważ nie spełnia warunków zawartych w tym przepisie tj. nie wykorzystuje tego pojazdu do celów działalności zwolnionej od podatku.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r. poz. 749 z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 19 lutego 2014 r. (data wpływu 24 lutego 2014 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości zastosowania zwolnienia od podatku dla dostawy pojazdu powindykacyjnego jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 24 lutego 2014 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości zastosowania zwolnienia od podatku dla dostawy pojazdu powindykacyjnego.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

F. SA (dalej jako F.) jest podmiotem należącym do grupy Ford i finansującym nabycie nowych lub używanych pojazdów. Finansowanie odbywa się poprzez zawieranie z kredytobiorcami umów kredytowych, na podstawie których F. udziela kredytobiorcom kredytów na zakup pojazdów. Zgodnie z zapisami umów kredytowych, zabezpieczeniem spłaty kredytu są umowy przewłaszczenia na zabezpieczenie kredytowanych pojazdów w formie odrębnych od umów kredytowych umów lub w formie dodatkowych zapisów o przewłaszczeniu na zabezpieczenie w umowach kredytowych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00