Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 16.06.2014, sygn. IPPP3/443-243/14-2/JK, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-243/14-2/JK

sposób dokumentowania udzielonego skonta z tytułu wcześniejszej płatności

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku nadanym za pośrednictwem Poczty Polskiej dnia 14 marca 2014 r. (data wpływu 17 marca 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie sposobu dokumentowania udzielonego skonta z tytułu wcześniejszej płatności - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 17 marca 2014 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie sposobu dokumentowania udzielonego skonta z tytułu wcześniejszej płatności.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

Spółka jest podmiotem z siedzibą w Polsce i prowadzi działalność gospodarczą w zakresie produkcji masy włóknistej papierów przemysłowych, tektury i opakowań z tektury i papieru. Spółka realizuje sprzedaż swoich towarów do odbiorców zarówno krajowych jak i zagranicznych. Spółka dla niektórych klientów z tytułu wcześniejszej płatności - tj. nie później niż 14 dnia od zakończenia dostawy, udziela rabatu z tego tytułu tzw. skonta.

Skonto jest z zasady udzielane klientom zarówno zagranicznym jak i krajowym, wcześniejsza płatność zwiększa bowiem pewność i bezpieczeństwo obrotu zagranicznego. Skonto zwyczajowo wynosi 2% lub 3% wartości. Spółka przyznanie skonta na określonych warunkach potwierdza w dokumencie Potwierdzenie zamówienia przesyłanym do klienta przed realizacją dostawy. Przyznanie skonta ma charakter warunkowy, tj. klient ma wybór: zapłata kwoty wskazanej na fakturze tj. 100 w terminie ustalonym np. 60 dni lub zapłata ze skontem tj. 100 minus skonto, po 14 dniach od daty faktury.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00