Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 17.07.2014, sygn. IPPP3/443-406/14-2/SM, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-406/14-2/SM

moment ujęcia faktury korygującej zwiększającej marżę operacyjną netto dystrybutora

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 8 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 10 kwietnia 2014 r. (data wpływu 5 maja 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie terminu rozliczenia korekty zwiększającej marżę operacyjną netto dystrybutora - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 5 maja 2014 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie terminu rozliczenia korekty zwiększającej marżę operacyjną netto dystrybutora.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

B. (dalej: Spółka) posiada siedzibę w Luksemburgu i jest zarejestrowana na potrzeby podatku od towarów i usług (dalej: VAT albo podatku VAT) w Polsce. W ramach swojej działalności Spółka sprzedaje towary do polskiej spółki z grupy S. (dalej: Dystrybutor).

Strony, tzn. Spółka i Dystrybutor zawarły umowę dystrybucyjną, na podstawie której Spółka sprzedaje Dystrybutorowi towary po cenie odpowiadającej wartości rynkowej z zastosowaniem zasad arms length pricing guidelines. Wartość rynkowa towarów ustalana jest zgodnie z zasadami wynikającymi z wytycznych OECD. Umowa nie zawiera postanowień, które przewidywałyby wprost możliwość korekty cen towarów ustalonej na potrzeby sprzedaży towarów przez Spółkę do Dystrybutora. Aby zagwarantować, że cena określona pomiędzy Stronami transakcji ma charakter rynkowy, odzwierciedla przyjęcie odpowiedniej metody cen transakcyjnych oraz uwzględnia ryzyka ponoszone przez poszczególne Strony transakcji, Dystrybutor ma prawo do wyboru międzynarodowej firmy konsultingowej z listy firm przedstawionych przez Spółkę, aby dokonać weryfikacji przyjętych rozwiązań.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00