Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 15.10.2014, sygn. IPPP2/443-716/14-2/KBr, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP2/443-716/14-2/KBr

opodatkowanie podatkiem VAT usługi dzierżawy gruntu na cele rolnicze (wariant 1) oraz na cele pozarolnicze (wariant 2)

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Strony - przedstawione we wniosku z dnia 25 lipca 2014 r. (data wpływu 30 lipca 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania podatkiem VAT usługi dzierżawy gruntu na cele rolnicze (wariant 1) oraz na cele pozarolnicze (wariant 2) jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 30 lipca 2014 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania podatkiem VAT usługi dzierżawy gruntu na cele rolnicze (wariant 1) oraz na cele pozarolnicze (wariant 2).

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Miasto (dalej: Gmina lub Wnioskodawca) jest czynnym podatnikiem podatku VAT. Zamierza dokonać transakcji zbycia nieruchomości gruntowej na rzecz instytucji finansowej (także czynnego podatnika podatku VAT), a następnie dzierżawić od kupującego (instytucji finansowej) sprzedaną nieruchomość na podstawie umowy dzierżawy. Po dokonaniu sprzedaży przedmiotowej nieruchomości oraz jej wydzierżawieniu przez Gminę od kupującego (instytucji finansowej), Gmina rozważa następnie dwa możliwe scenariusze.

W pierwszym z nich (pyt. nr 1 i 2) nieruchomość ta będzie poddzierżawiana osobie fizycznej (rolnikowi) na cele rolnicze, natomiast w drugim z nich (pyt. nr 3 i 4) Nieruchomość będzie dzierżawiona innemu podmiotowi, z wykorzystaniem na cele rekreacyjne lub inne cele niż cele rolnicze.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00