Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 18.11.2014, sygn. IPPP2/443-839/14-2/AO, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP2/443-839/14-2/AO

prawa do odliczenia całości podatku VAT naliczonego przy nabyciu Nieruchomości przez małżonków

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2012 r., poz. 749 z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawczyni - przedstawione we wniosku z 3 września 2014 r. (data wpływu 5 września 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia całości podatku VAT naliczonego przy nabyciu Nieruchomości - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 5 września 2014 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia całości podatku VAT naliczonego przy nabyciu Nieruchomości.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Podatniczka zamierza nabyć nieruchomość (lokale handlowo-usługowe) z przeznaczeniem wykorzystania na wynajem komercyjny. Nieruchomość składa się z dwóch lokali niemieszkalnych stanowiących odrębną własność, o powierzchni odpowiednio 156 m2 oraz 258 m2, zlokalizowanych na pierwszej kondygnacji budynku mieszkalnego, wraz ze związanym z tymi lokalami udziałami w części nieruchomości wspólnej, którą stanowi prawo użytkowania wieczystego oraz części budynku i urządzeń, które nie służą wyłącznie do użytku właścicieli. Przedmiotowe lokale zwane są w dalszej części wniosku Nieruchomością.

W akcie notarialnym sprzedaży Nieruchomości, jako nabywający będzie wskazana Podatniczka wraz z mężem, w związku z obowiązującą ich ustawową wspólnością majątkową małżeńską. Natomiast w akcie notarialnych zostanie również zawarte oświadczenie Podatniczki, że prowadzi ona działalność gospodarczą i jest czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług, a przedmiotowa Nieruchomość będzie przez nią w całości wykorzystywana na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00