Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 10.02.2015, sygn. ITPP2/443-1571/14/AP, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP2/443-1571/14/AP

Prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu faktury wystawionej przez akcjonariusza za wniesienie wkładu w postaci znaków towarowych. Prawo do zwrotu podatku i termin tego zwrotu.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r. poz. 749, z późn. zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 14 listopada 2014 r. (data wpływu 19 listopada 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktury VAT dokumentującej nabycie prawa do znaków towarowych oraz prawa do otrzymania zwrotu nadwyżki podatku naliczonego nad należnym w terminie 25 dni jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 19 listopada 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktury VAT dokumentującej nabycie prawa do znaków towarowych oraz prawa do otrzymania zwrotu nadwyżki podatku naliczonego nad należnym w terminie 25 dni.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenia przyszłe.

Wnioskodawca (SKA) rozważa nabycie od swojego akcjonariusza (dalej: Akcjonariusz) praw ochronnych na znaki towarowe (jednego lub wielu) zarejestrowanych w Urzędzie Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej (dalej: Znaki towarowe). Nabycie to zostałoby dokonane poprzez wniesienie przez Akcjonariusza przedmiotowych Znaków towarowych w drodze wkładu niepieniężnego (aportu), w zamian za akcje wyemitowane przez SKA na rzecz Akcjonariusza.

Dla celów dokonania aportu Znaków towarowych, Akcjonariusz zleci wykonanie ich wyceny przez niezależny podmiot zajmujący się rzeczoznawstwem majątkowym. W zamian za aport Znaków towarowych Akcjonariusz uzyska akcje w SKA o określonej wartości nominalnej, która może być niższa od rynkowej wartości wnoszonego wkładu niepieniężnego. W takim przypadku, różnica między wartością nominalną wydanych akcji a wartością rynkową przedmiotu wkładu zostanie przekazana na kapitał zapasowy SKA.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00