Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 23.02.2015, sygn. ITPB3/423-631/14/KK, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB3/423-631/14/KK

Czy Spółka będzie uprawniona do zaliczenia wstępnej opłaty leasingowej do kosztów uzyskania przychodów jednorazowo w chwili jej poniesienia, tj. w chwili ujęcia w księgach Spółki faktury dokumentującej tą opłatę?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749 z późn. zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 18 grudnia 2014 r. (data wpływu 30 grudnia 2014 r.), uzupełnionym w dniu 26 stycznia 2015 r., o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie kwalifikacji do kosztów uzyskania przychodów opłaty wstępnej związanej z zawartą umową leasingu - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 30 grudnia 2014 r. został złożony ww. wniosek, uzupełniony w dniu 26 stycznia 2015 r. o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w zakresie kwalifikacji do kosztów uzyskania przychodów opłaty wstępnej związanej z zawartą umową leasingu.

We wniosku tym przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Spółka jest rezydentem podatkowym w Polsce. Podstawowym przedmiotem działalności Spółki jest świadczenie usług transportu towarów, w tym w szczególności w zakresie transportu kolejowego.

Spółka zamierza zawrzeć z firmą P. Leasing (dalej: Finansujący) umowę leasingu (dalej: Umowa leasingu), której przedmiotem będą wagony do przewozu materiałów sypkich (dalej: Przedmiot leasingu).

Zgodnie z Umową leasingu Finansujący będzie zobowiązany do nabycia Przedmiotu leasingu od wskazanego przez Spółkę zbywcy i oddania go Spółce do używania i pobierania pożytków na czas oznaczony. Spółka będzie natomiast zobowiązana do zapłaty określonego wynagrodzenia (w tym w szczególności rat leasingowych) w związku z zawarciem Umowy leasingu.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00