Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 26.06.2015, sygn. ITPP3/4513-18/15/JK, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP3/4513-18/15/JK

Spółka w opisanym stanie faktycznym spełnia warunki uprawniające do korzystania ze zwolnienia od akcyzy na podstawie art. 31b ust. 1 pkt 5 ustawy.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2015 r. poz. 613) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 23 marca 2015 r. (data wpływu 27 marca 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie zwolnienia od akcyzy wyrobów gazowych jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 27 marca 2015 r. został złożony wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie zwolnienia od akcyzy wyrobów gazowych.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Głównym przedmiotem działalności Spółki jest produkcja frytek gastronomicznych i innych produktów ziemniaczanych. W ramach tej działalności Spółka nabywa oraz wykorzystuje znaczące ilości gazu ziemnego (CN 2711 21 00) od zewnętrznego dostawcy. Zużywany przez Spółkę gaz w zdecydowanej większości wykorzystywany jest do celów opałowych w procesie produkcji. Nieznaczna część gazu jest używana przez Spółkę do celów grzewczych, tj. ogrzania hal produkcyjnych i pomieszczeń administracyjnych.

Wnioskodawca na podstawie definicji zakładu energochłonnego dokonał obliczenia udziału zakupu wyrobów gazowych w wartości produkcji sprzedanej za 2014 r. Spółka ograniczyła udział zakupu wyrobów gazowych wyłącznie do ceny paliwa gazowego (bez abonamentu, opłat itp.) oraz bez VAT. Natomiast jako wartość produkcji sprzedanej Spółka przyjęła wartość produkcji sprzedanej w bieżących cenach bazowych, tj. przychód ze sprzedaży własnych wyrobów, robót i usług (bez VAT), również tych które nie mają bezpośredniego związku z użyciem wyrobów energetycznych (gazu). Do wyliczenia kwoty przychodów ze sprzedaży Spółka przyjęła m.in.: przychody z tytułu sprzedaży usług produkcji, sprzedaży produktów ubocznych, dzierżawy powierzchni, sprzedaży opakowań. Bazując na powyższych danych Wnioskodawca dokonał wyliczeń, z których wynika, że procentowy udział zakupu wyrobów gazowych w wartości produkcji sprzedanej w skali 2014 r. przekroczył 5%.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00