Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 27.05.2015, sygn. ITPB3/4510-98/15/MK, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB3/4510-98/15/MK

Interpretacja indywidualna w zakresie skutków podatkowych nabycia od spółki komandytowej w drodze umowy sprzedaży (w wyniku potrącenia wierzytelności i zobowiązań) zorganizowanej części przedsiębiorstwa.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r. poz. 613) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 4 marca 2015 r. (data wpływu 6 marca 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w zakresie skutków podatkowych nabycia w drodze umowy sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 6 marca 2015 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie skutków podatkowych nabycia od spółki komandytowej w drodze umowy sprzedaży (w wyniku potrącenia wierzytelności i zobowiązań) zorganizowanej części przedsiębiorstwa.

We wniosku przedstawiono następujący opis zdarzenia przyszłego.

Wnioskodawca zamierza dokonać nabycia w drodze umowy sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa (dalej: ZCP") od spółki komandytowej (dalej: Spółka"). Cena sprzedaży ZCP może zostać uiszczona (w całości lub części) przez Wnioskodawcę w wyniku potrącenia ze Spółką wzajemnych wierzytelności i zobowiązań wynikających, np. z tytułu wypłaty środków w związku z udzieloną Wnioskodawcy pożyczką, z tytułu zapłaty ceny za nabyte obligacje. W skład nabywanego przez Wnioskodawcę ZCP wejdą m.in.:

  • składniki majątkowe spełniające definicję aktywów w rozumieniu ustawy o rachunkowości, w tym środki trwałe i wartości niematerialne i prawne, podlegające amortyzacji na podstawie art. 16a i 16b ustawy o CIT oraz inne składniki niespełniające definicji środków trwałych/wartości niematerialnych i prawnych według ustawy o CIT (dalej: Aktywa");
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00