Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 20.07.2015, sygn. ILPP2/4512-1-350/15-2/EN, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP2/4512-1-350/15-2/EN

Podatek od towarów i usług w zakresie możliwości zastosowania zwolnienia od podatku VAT do świadczonych usług.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) w zw. z § 9 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko, przedstawione we wniosku z 30 kwietnia 2015 r. (data wpływu 6 maja 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości zastosowania zwolnienia od podatku VAT do świadczonych usług jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 6 maja 2015 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości zastosowania zwolnienia od podatku VAT do świadczonych usług.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

W ramach prowadzonej działalności Logopeda Wnioskodawca będzie świadczył usługi logopedyczne obejmujące korygowanie wad wymowy, terapię mowy w wypadku jej utraty, usprawnianie motoryki aparatu mowy, likwidowanie objawów zaburzonej komunikacji językowej, stymulację mowy opóźnionej, profilaktykę. Praca świadczona będzie na godziny w miejscu wyznaczonym przez klienta, a jej szczegółowy zakres obejmie: diagnostykę, programowanie i przeprowadzanie terapii w przypadku zaburzeń mowy u dzieci i dorosłych; działania profilaktyczne, mające na celu usuwanie niepożądanych stanów językowych; kształtowanie i doskonalenie sprawności językowych i komunikacyjnych dzieci w wieku przedszkolnym oraz szkolnym; diagnozowanie i ocenę kompetencji, językowej, komunikacyjnej (kompetencji językowej umiejętności budowania zdań poprawnych gramatycznie, kompetencji komunikacyjnej umiejętności wchodzenia w językowe role społeczne) pacjentów; rozpowszechnianie wiedzy na temat prawidłowej dykcji i emisji głosu u osób dorosłych. Świadczone usługi służą przywracaniu i dążeniu do poprawy sprawności językowych i komunikacyjnych pacjentów, diagnozowaniu, programowaniu oraz przeprowadzaniu terapii logopedycznej u osób z różnymi zaburzeniami mowy. Usługom logopedycznym świadczonym w ramach działalności przysługują zgodnie z klasyfikacją PKD symbol 86.90.E tj. pozostała działalność w zakresie opieki zdrowotnej, gdzie indziej niesklasyfikowana. W 2012 r. Wnioskodawca zdobył tytuł licencjata pedagogiki w specjalności (). W 2014 r. Zainteresowany obronił tytuł magistra pedagogiki w specjalności () na Wydziale (...), również w 2014 roku ukończył studia podyplomowe na kierunku (...), z wynikiem pozytywnym złożył egzamin uprawniający go do wykonywania zawodu logopedy. W ramach gromadzenia doświadczeń Wnioskodawca odbył roczny staż (z czego pół roku w ramach umowy o wolontariat) na (...). W ramach stażu i wolontariatu Zainteresowany zdobywał doświadczenie pod opieką Logopedy zatrudnionego w Szpitalu. Zdobyte wykształcenie, kwalifikacje i doświadczenie pozwalają mu na świadczenie profesjonalnych usług logopedycznych zarówno w przypadku dzieci, jak i dorosłych. W rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 27 kwietnia 2010 r. w sprawie klasyfikacji zawodów i specjalności na potrzeby rynku pracy oraz zakresu jej stosowania (Dz. U. Nr 82, poz. 537 z poźn. zm.) logopedzi zostali wymienieni w grupie 228 (nr 228502) obejmującej innych specjalistów ochrony zdrowia. Usługi świadczone przez Wnioskodawcę będą usługami w zakresie opieki medycznej w rozumieniu ww. ustawy, służącymi profilaktyce, zachowaniu, ratowaniu, przywracaniu i poprawie zdrowia. Będą one przebiegać w formie stacjonarnych domowych wizyt logopedycznych (diagnoza, terapia, opieka).

W związku z powyższym opisem zadano następujące pytanie.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00