Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 22.09.2015, sygn. ILPB4/4510-1-272/15-4/MC, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB4/4510-1-272/15-4/MC

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zatorów płatniczych, oraz kwestii związanych z amortyzacją znaków towarowych.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) w zw. z § 9 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki Akcyjnej, reprezentowanej przez pełnomocnika, przedstawione we wniosku z dnia 19 czerwca 2015 r. (data wpływu 23 czerwca 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie:

  • zatorów płatniczych jest prawidłowe,
  • kwestii związanych z amortyzacją znaków towarowych jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 23 czerwca 2015 r. został złożony ww. wniosek uzupełniony pismem z 27 sierpnia 2015 r. (data wpływu 31 sierpnia 2015 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie:

  • zatorów płatniczych,
  • kwestii związanych z amortyzacją znaków towarowych.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca jest spółką akcyjną z siedzibą na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, podlegającą opodatkowaniu w Polsce od całości swoich dochodów niezależnie od miejsca ich osiągania (dalej: Wnioskodawca).

Wnioskodawca, wraz z innym podmiotem, zamierza założyć spółkę komandytową lub jawną z siedzibą w Polsce (dalej Spółka).

Spółka zamierza nabyć od innego podmiotu (dalej Zbywający) prawa do znaków towarowych. W tym celu pomiędzy Spółką a Zbywającym zostanie zawarta umowa sprzedaży znaków towarowych, a możliwe, że także innych podlegających amortyzacji podatkowej wartości niematerialnych i prawnych (dalej łącznie: Znaki towarowe). W celu sfinansowania ceny zakupu Znaków towarowych rozważany jest scenariusz, w którym Zbywający udzieli Spółce pożyczki (dalej: Pożyczka) w wysokości nie niższej niż cena zakupu Znaków towarowych. Na podstawie zawartej umowy Pożyczki Zbywający zobowiązany będzie do przelania na rachunek Spółki kwoty Pożyczki. W konsekwencji Spółce przysługiwać będzie wierzytelność wobec Zbywającego o wydanie przedmiotu pożyczki, tj. środków pieniężnych. Zbywającemu natomiast przysługiwać będzie wierzytelność wobec Spółki o zapłatę ceny sprzedaży Znaków towarowych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00