Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 25.09.2015, sygn. ILPP3/4513-1-37/15-2/DC, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP3/4513-1-37/15-2/DC

Podatek akcyzowy w zakresie produkcji wyrobów akcyzowych.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) oraz § 9 rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego z dnia 22 kwietnia 2015 r. (Dz. U. z 2015 r. poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z 25 czerwca 2015 r. (data wpływu 2 lipca 2015 r.), o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie produkcji wyrobów akcyzowych jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 2 lipca 2015 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie produkcji wyrobów akcyzowych.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca (Spółka) wytwarza kosmetyki. W procesie produkcji wykorzystuje skażony alkohol. Jest to jeden ze składników używany w procesie wytwarzania ww. dobór. Cały przebieg produkcji zamieszczony w aktach weryfikacyjnych zakłada, że surowce ciekłe są dozowane ilościowo, za pośrednictwem automatycznego systemu dozowania, bezpośrednio ze zbiorników magazynowych, do odpowiednich zbiorników faz i/lub mieszalników. Pozostałe surowce są ważone w naważalni na wagach, zawsze w ilościach zgodnych z recepturą i niezbędnych do wykonania szarży/nastawu masy. Do zbiornika fazy tłuszczowej dozuje się surowce tłuszczowe, surowce rozpuszczalne w tłuszczach, np. emulgatory, filtry promieniowania UV, konserwanty i ogrzewa przy ciągłym mieszaniu, do temperatury ok. 75-80oC. Do zbiornika fazy wodnej dozuje się wodę i surowce w niej rozpuszczalne (np., gliceryna, trisodium EDTA), a następnie miesza w temperaturze otoczenia lub ogrzewa do temperatury około 75oC.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00