Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 22.10.2015, sygn. ILPP2/4512-1-583/15-2/EN, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP2/4512-1-583/15-2/EN

Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku świadczonych usług

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613) oraz § 6 pkt 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko, przedstawione we wniosku z 21 lipca 2015 r. (data wpływu 28 lipca 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku świadczonych usług jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 28 lipca 2015 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku świadczonych usług.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca chciałby prowadzić jednoosobową działalność gospodarczą, którą rozpocząłby w tym roku i zajmowałby się nauką tańca w przedszkolach, osób indywidualnych, par i grup (PKWiU 85.52.Z Pozaszkolne formy edukacji artystycznej).

Wnioskodawca jest przekonany o zasadności świadczenia tego rodzaju usług na terenie swojego miasta. Szerzenie kultury tanecznej to wielostronna korzyść dla dzieci, młodzieży i dorosłych, zaś dla Wnioskodawcy przyniesie dochód dla rodziny.

Działalność w zakresie pozaszkolnych form edukacji artystycznej prowadzona jest na poziomie przedszkolnym, podstawowym i gimnazjalnym.

Swoją ofertę Zainteresowany kieruje także do osób dorosłych proponując im naukę pierwszego tańca na ich ślubie.

Bezpośrednim odbiorcą usług są osoby prywatne. Na razie są to dzieci, w imieniu których występują rodzice ponoszący koszty i odpowiedzialność za udział w zajęciach swoich pociech. Wnioskodawca otrzymał propozycję prowadzenia zajęć dla dzieci w prywatnych przedszkolach jak i w państwowych. Czy w sytuacji podjęcia współpracy z ww. instytucjami jest taka sama stawka podatku VAT lub zwolnienie z niej... Czy w związku ze zmianą przepisów o VAT obowiązujących od dnia 1 stycznia 2011 r. pozaszkolne formy edukacji artystycznej PKWiU 85.52.Z pozostają zwolnione od podatku od towarów i usług...

Prowadzona przez Wnioskodawcę działalność byłaby działalnością gospodarczą. Wnioskodawca ma do zatrudnienia osobę, która przez 15 lat była nauczycielem tańca (przedszkola prywatne, państwowe, szkoły podstawowe, domy kultury) ma wykształcenie pedagogiczne i wieloletnią naukę i praktykę w tej dziedzinie.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00