Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 02.12.2015, sygn. ILPP3/4512-1-141/15-2/TK, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP3/4512-1-141/15-2/TK

Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania wstępu na plac zabaw.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613, z późn. zm.) oraz § 6 pkt 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 7 września 2015 r. (data wpływu 14 września 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania wstępu na plac zabaw jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 14 września 2015 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania wstępu na plac zabaw.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą polegającą na budowie, organizacji i bieżącej obsłudze placów zabaw dla dzieci zlokalizowanych w centrach i pasażach handlowych. Prowadzona działalność gospodarcza sklasyfikowana jest pod numerem PKD Działalność wesołych miasteczek i parków rozrywki. Za wstęp na plac zabaw pobierana jest opłata, której wartość każdorazowo ewidencjonowana jest na kasie fiskalnej. Wysokość opłaty za wstęp uzależniona jest od ilości wykupionego czasu pobytu dziecka na placu. Dodatkowo wraz z paragonem fiskalnym nabywcy wręczany jest bilet wstępu w formie papierowej. Przy czym ewidencjonowanie czasu pobytu dziecka na placu odbywa się przy użyciu oprogramowania komputerowego, który rozpoczyna odliczanie od momentu przejścia dziecka przez bramkę do momentu przejścia powrotnego. Zatem wręczany bilet wstępu nie spełnia żadnych funkcji praktycznych, ponieważ kontrola wejść/wyjść odbywa się komputerowo, natomiast opłacony wstęp na plac uprawnia do korzystania ze wszystkich atrakcji, zabawek i urządzeń znajdujących się na placu zabaw. Wnioskodawca do wymienionej usługi stosuje stawkę 8%, zgodnie z art. 41 ust. 2 ustawy w zw. z art. 146a pkt 2 ustawy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00