Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 30.10.2015, sygn. ILPB3/4510-1-367/15-2/KS, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB3/4510-1-367/15-2/KS

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie korekty kosztów uzyskania przychodów w związku z wygaśnięciem wzajemnych zobowiązań na skutek konfuzji

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613, z późn. zm.) oraz § 4 pkt 3 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością przedstawione we wniosku z 27 lipca 2015 r. (data wpływu 31 lipca 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie korekty kosztów uzyskania przychodów w związku z wygaśnięciem wzajemnych zobowiązań na skutek konfuzji jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 31 lipca 2015 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie korekty kosztów uzyskania przychodów w związku z wygaśnięciem wzajemnych zobowiązań na skutek konfuzji.

We wniosku przedstawiono następujący opis zdarzenia przyszłego.

Spółka planuje dokonanie połączenia ze spółką zależną - (dalej: Spółka Zależna) zgodnie z art. 492 § 1 pkt 1 ustawy z dnia 15 września 2000 r. Kodeks spółek handlowych (dalej: KSH), tj. poprzez połączenie przez przejęcie.

W ramach prowadzonej działalności gospodarczej Wnioskodawca i Spółka Zależna dokonują między sobą transakcji gospodarczych (np. dzierżawy maszyn lub nieruchomości, świadczenia usług czy też sprzedaży towarów i materiałów, dalej: Transakcje Wzajemne).

Z tytułu dokonanych Transakcji Wzajemnych mogą, na dzień połączenia, istnieć obustronne wierzytelności i zobowiązania, tj. kwoty wynikające z transakcji dokonanych do dnia połączenia, które do tego momentu nie zostaną uregulowane.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00