Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 02.10.2015, sygn. IPTPP3/4512-237/15-4/UNR, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi

  • określenie podstawy opodatkowania w przypadku sprzedaży towarów z rabatem,
  • prawidłowość rejestrowania sprzedaży za pomocą kasy fiskalnej

    Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613) ) oraz § 5a rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) w związku z § 9 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 18 czerwca 2015 r. (data wpływu 22 czerwca 2015 r.), uzupełnionym pismem z dnia 17 września 2015 r. (data wpływu 21 września 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie:

    • określenia podstawy opodatkowania w przypadku sprzedaży towarów z rabatem,
    • prawidłowości rejestrowania sprzedaży za pomocą kasy fiskalnej,
    • jest prawidłowe.

    UZASADNIENIE

    W dniu 22 czerwca 2015 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia podstawy opodatkowania w przypadku sprzedaży towarów z rabatem oraz prawidłowości rejestrowania sprzedaży za pomocą kasy fiskalnej.

    Przedmiotowy wniosek został uzupełniony pismem z dnia 17 września 2015 r. w zakresie doprecyzowania opisu zdarzenia przyszłego oraz opłatę.

    We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.(ostatecznie przedstawione w uzupełnieniu wniosku)

    Wnioskodawca jest uczestnikiem, organizatorem i administratorem grantu lojalnościowego. Wnioskodawca, jako uczestnik będzie dokonał sprzedaży swoich usług w ramach programu lojalnościowego.

    Uczestnicy programu dokonując zakupów u przedsiębiorców uczestniczących w programie lojalnościowym otrzymują, punkty w tzw. walucie lokalnej (...), gdzie jeden przyznany punkt jest równy wartości jednego polskiego złotego. ... przekazywane są w momencie zakupu towaru lub usługi na indywidualne konto lojalnościowe kupującego. Posiadane ... można wykorzystać w całej sieci uczestniczących w programie lojalnościowym (współpracujących) firm, poprzez zakup towarów lub usług. Punkty można wykorzystać u przedsiębiorcy, u którego punkty otrzymano lub u innych uczestniczących w programie przedsiębiorców.

  • close POTRZEBUJESZ POMOCY?
    Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00